אילן שמעיה

אילן בן נעמי ושלום שמעיה נולד בירושלים בשנת 1949 נפל במלחמת יום כיפור בחזית הדרום ב- 18באוקטובר 1973

אילן, בן זקונים לנעמי ושלום, נולד ביום י”ג בתשרי תש”י (6.10.1949) בירושלים. ביום שהוכנס בבריתו של אברהם אבינו, נפל אחיו הבכור שמעון וההורים, שהוכו בהלם כבד, לא יכלו לטפל ברך הנולד. אחיותיו המבוגרות גדלוהו והוא צמח ילד מקסים . בהיותו בן עשר עבר לגור אצל אחותו תמר בקיבוץ אשדות יעקב ושם למד. בתקופה זו היה במסגרת מעוצבת ותקינה, והיא תרמה רבת לגיבוש דמותו. הוא שילב לימודים בעבודה ואהב לעבוד בשדה.

בגיל ארבע-עשרה שב לבית הוריו בירושלים והחל ללמוד בבית-הספר המקצועי כי”ח. הוא היה תלמיד שקדן, חרוץ ומסודר. נער פשוט הליכות, ישר עד למאוד ונכון תמיד לסייע ולאחרים ככל יכולתו. למרות שהיה שתקן מטבעו ולא הרבה בדברים, היה עליז וחברותי ואוהב אדם וחברה.

הצטיין במשחק הכדורסל והיה חבר בנבחרת ימק”א. בזמנו החופשי הרבה לערוך טיולים ומסעות להכרת נופי הארץ. הייתה לו תבונת כפיים וחוש לאמנות והוא אהב לעסוק במלאכת-יד והתקין בביתו דברים רבים ויפים. בלטה אצלו האהבה לחיי קומונה ולחיים בחיק הטבע. הוא היה פעיל בתנועת “נוער לנוער”, עשה רבות למען ילדים טעוני טיפוח והקדיש להם חלק ניכר מזמנו הפנוי.

אילן גויס לצה”ל בתחילת נובמבר 1967 והוצב לחיל הקשר כמדריך. הוא היה מדריך מעולה. את קורס הקצינים סיים כחניך מצטיין ולאחר סיומו נשלח לסיני ושם שירת כקצין קשר גדודי. אחר-כך שב לתפקיד הדרכה. במסגרת שירותו עבר גם קורס צניחה. אילן נמנה עם הקצינים אשר בהם חפץ כל מפקד ואשר מהם קשה להיפרד. באותה תקופה נשא לאישה את זיוה בת כפר ורבורג ושם גם שאף להקים את ביתו ואת משקו.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים היה אילן עם יחידתו בסיני ולמעשה ניהל את יחידת הקשר והפעיל את מערכות השליטה באופן עצמאי. ביום כ”ב בתשרי תשל”ד (18.10.1973) נהרג בהפגזה כבדה של קטיושות באזור הגשר על תעלת סואץ בעת שניסה לחלץ חייל שנפצע בשתי רגליו. יום זה, לפי התאריך העברי, הוא יום השנה לנפילתו של אחיו הבכור, שמעון ז”ל.

אילן הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, למרגלות קברו של שמעון ז”ל, מקום שאהב לבקר לעתים קרובות בחייו. השאיר אחריו אישה ובת (שנקראת על שמו ונולדה לאחר נפילתו), הורים, אחיות ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סרן.

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן