יגאל קורמס

יגאל בן פרידל ובן ציון קורמס נולד בגבעת-ברנר בשנת 1952 נפל במלחמת יום כיפור ברמת הגולן ב- 7 בינואר 1974

יגאל קורמס נולד ב-1952 בגבעת ברנר, בן הזקונים של פרידל ובנציון, אח צעיר לגדעון ושמואל. יגאל היה ‘ילד טבע’ ובילה שעות רבות במרחבי השדות ועל הסוסים. יגאל היה חניכו האחרון של סבא צמח בן ה-90 שהכין אותו להפטרה של בר המצווה. בבית הספר ובחטיבה התבלט יגאל במעשי קונדס ובטיולים ואהב מאד את העבודה בשדה ודהירה על סוסים וטרקטורים. יגאל היה בין הבודדים שהורשה לרכב על הסוסה הגזעית ‘אילה’.

לאחר מלחמת ששת הימים הצטרף יגאל למשך שבועיים אל אחיו וחבריו שהתיישבו בחוות עלייקה, לימים עין זיוון. החופשה ההיא שכללה יציאה באור ראשון עם סוס וקלצ’ניקוב לאיסוף בקר וסוסי פרא נראתה לו כדבר היפה ביותר שקרה לו.

לאחר נפילת אחיו שמואל במלחמת ההתשה בסיני סרבו הוריו לחתום לו על ‘שירות קרבי’. יגאל לא ויתר ולבסוף נכנעו פרידל ובנציון וחתמו. יגאל התנדב לגולני והיה חייל מעולה.

בשבתות היה רץ לעבוד בעג”ש וממשיך לחלום על טיולים באפריקה ולהתחתן עם בת היבשת. בקרבות מלחמת יום הכיפורים נלחם יגאל ברמת הגולן ועבר אותם בשלום.

במלחמת ההתשה ינואר 1974 נהרג בהפצצה כשהיה סמל מוצב במובלעת ברמת הגולן. יגאל בן ה-21 וסבא צמח בן 101 שנפטר באותו חודש קבורים זה לצד זה בבית הקברות של גבעת ברנר.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן