דוד קיטאי

דוד בן טובה וגרשון קיטאי נולד בגבעת-ברנר בשנת 1953 נפל במלחמת יום כיפור בסיני ב- 17באוקטובר 1973

דוד קיטאי נולד בגבעת ברנר בספטמבר 1950 בן הזקונים של גרשון וטובה, אח ליונתן וגדעון. בבית הספר התבלט דוד שכולם קראו לו ‘קיטאי’ בכישורים טכניים בלתי רגילים שנוצלו התחומים שונים, תרומתו של דוד לחיי התרבות של החטיבה הייתה גדולה, הוא היה מסמר הערב בערבי הצוותא ובמסיבות.

למורים הייתה חיבה מיוחדת לדוד והם אהבו את אישיותו המיוחדת. 

דוד גויס לצה”ל במחצית נובמבר 1969 והוצב לחיל הרגלים. לאחר הטירונות השתלם בקורס מ”כים ובקורס מש”קי חבלה והוצב בגדוד שעסק בפעילות מבצעית. בתעודת השחרור צוין שביצע את תפקידו בצורה טובה מאוד.

לאחר שחרורו התחיל לעבוד ב’רימון’ והשתלב בצוות הוואקום ושוב אי אפשר היה שלא להתרשם מכישוריו הטכניים ומחיבתו לטכנולוגיה .

מלחמת יום-הכיפורים הצטרף ליחידתו והשתתף כמש”ק סיור בקרבות הבלימה בסיני. בקרב ההבקעה להקמת ראש-הגשר, שהתחולל ביום כ’ בתשרי תשל”ד (17.10.1973) בגזרה המרכזית של תעלת סואץ נפצע דוד אך המשיך להילחם כשהוא פצוע. רק לאחר ששכך הקרב הסכים ללכת לטיפול בעורף. בשעת נסיעה בנגמ”ש שפינה פצועים לתאג”ד ב”לקקן”, נפגע הנגמ”ש פגיעה ישירה ודוד נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בגבעת ברנר. השאיר אחריו הורים ושלושה אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: “מעשיו וכושר התמדתו שמשו לנו, חבריו, מקור כוח. דוד היה אהוב ומקובל על חבריו ועל מפקדיו”.

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן