משה אהרון

משה בן שושנה ושמעון אהרון נולד בגבעת-ברנר בשנת 1950 נפל במלחמת יום כיפור בסיני ב- 18באוקטובר 1973

משה (מוישלה) אהרון  בן שושנה ושמעון, אח לאמיר, רחל, עודד ואסף, נולד ביום ט’ בכסלו תשי”א (18.11.1950) בגבעת ברנר. למד בבית הספר במשק ולאחר תום הלימודים עשה את חובת השנה השלישית בקיבוץ אילות שבערבה. משה היה חובב שחייה וצלילה והשתלם בקורס צלילה ושיחק בקבוצת הכדור-מים. כשהתבגר בחר לעסוק בענף הרפת. במלחמת ששת הימים, כשמרבית חברי המשק גויסו, נתמנה משה אחראי לענף. משה היה גבוה וחסון. הצטיין בכוח גופני רב אך יחד עם זאת היה רגיש מאוד לכל תופעה וכל אשר התרחש סביבו הותיר בו רושם רב. משה ניחן בהומור, בכישרון משחק ובאהבה עזה למוסיקה, במיוחד ל”שירי נשמה” שחורה.

משה גויס לצה”ל בתחילת אוגוסט 1970 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השלים קורס מש”קי טנקים. בזכות כוחו הגדול וכוח הסבל הרב שניחן בו, נתכנה בפי חבריו “סמל הבריאות”. הוא היה חייל טוב וממושמע ומילא את תפקידו במסירות. על שירותו הוענק לו “אות השירות המבצעי”.

ביום כ”ב בתשרי תשל”ד (18.10.1973) נפל בקרבות הצליחה אל מעבר לתעלת סואץ. הטנק שפקד עליו נפגע פגיעה ישירה והמשיך לנוע אחוז להבות עד שהתפוצץ. משה הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בגבעת ברנר. כתבה עליו רחל אחותו בשיר לבתה: היה לך דוד, ילדה,/ דוד של ממש / עכשיו הוא סיפור, אגדה / זיכרון שלא מש”.

מדי שנה מתקיים בגבעת ברנר “טורניר הבנים” – תחרות כדור-מים ושחיה לזכר משה, אלעד שילה ומתן ינקלביץ.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן